IV Puchar Wisły Wyszogród 2011 - RELACJA !!!


SPONSOR GŁÓWNY ZAWODÓW
Jak się okazuje czas biegnie nieubłaganie , już niektórzy z nas po raz czwarty spotkali się nad Wisłą w Wyszogrodzie , biorąc udział w IV Pucharze Wisły Wyszogród 2011 – Otwartych Ogólnopolskich Zawodach Spinningowych.

Tegoroczna edycja toczyła się jak w kalejdoskopie . Wstając o poranku aura była bardzo dobra ,temperatura w granicach 14 stopni , znikomy wiaterek , wszystko ok. Niestety w czasie trwania zawodów nad Wyszogrodem przeszła dwugodzinna ulewa , zrobiło się zimno ( tradycji nie stało się zadość ) humory wszystkim poprawiło słoneczko które leniwie wyglądało zza chmur w ostatniej godzince zawodów no i oczywiście na rozdaniu nagród.


Woda w naszej kochanej ,, Wisełce ,, o tej porze waha się w okolicach średniej , więc wchodzenie na główki jest utrudnione , choć możliwe w ramach regulaminu. Już po raz kolejny okazało się , że ,, Królowa Polskich Rzek ,, jest bardzo wymagająca i trudna , a czasami nieprzychylna dla ,, wędkarskiej braci ,, Ale przecież każdy ze stałych bywalców wie ,że nie należy się na nią obrażać i przestać jej ufać , bo za kilka dni czy tygodni , ponownie przyjdzie nam się zmierzyć z ,, wiślanym gigantem ,,.

Wracając do sedna zawodów , na starcie zameldowało się 111 zawodników z całej Polski , bo swoją obecnością potwierdzili ,że nie ważna jest odległość ,ale liczy się obecność na niektórych imprezach i tak gościliśmy przedstawicieli takich miast jak : Szczecin , Katowice , Zabrze , Gliwice , Głogów , Ostrów Mazowiecka , Kraków , Bydgoszcz , Ostrołęka , Nowy Dwór Mazowiecki , Warszawa , Zegrze ,Łódź , Głowno , Łomża , Płock , Gostynin ,Zawiercie, Ciechanów , Płońsk , Sochaczew , Teresin , Żyrardów , Szczytno, Skierniewice no i zawodnicy z Wyszogrodu .Pierwsi zawodnicy meldowali się na wyszogrodzkim bulwarze już przed piątą , każdy chciał spotkać się z kolegami i znajomymi , aby podzielić się wrażeniami z minionego roku , bo przecież niektórzy spotykają się tylko na tych zawodach.

Zawody zostały rozegrane ,, na żywej rybie ,, , punktowało 36 zawodników , złowiono 7 szczupaków , 5 kleni , 2 bolenie oraz 38 okoni ,niestety sędziowie nie odnotowali żadnego jazia .

Zwycięzcy poszczególnych kategorii .

Zwycięzca IV Pucharu Wisły Wyszogród 2011

Kamil GRZELAK

2. Piasecki Krzysztof
3. Zawrin Dawid


4. Domaradzki Sławomir
5. Wargocki Jacek
6. Hanke Jerzy


7. Cieszyński Rafał
8. Kamieniecka Hanna
9. Biegalewski Marcin
10. Szczepański Paweł


Kategoria U- 22
GRZELAK KAMIL


Najdłuższa Ryba Zawodów
ZAWRIN DAWID - 70 cm. Szczupak


Najdłuższy Szczupak Zawodów
ZAWRIN DAWID


Najdłuższy Boleń Zawodów
DOMARADZKI SŁAWOMIR


Najdłuższy Okoń Zawodów
RYCZYWOLSKI WOJCIECH


Najdłuższy Kleń Zawodów
HANKE JERZY


Najdłuższy Jaź Zawodów
Nie rozstrzygnięto.


Najlepszy Zawodnik Powiatu Płockiego
GRZELAK KAMIL


Najlepszy Zawodnik Okręgu Mazowieckiego
KOWALEWSKI ARKADIUSZ


Najlepszy Zawodnik z poza Okręgu Mazowieckiego
DĘBSKI JAROSŁAW


Najlepszy Zawodnik Ziemi Wyszogrodzkiej
KOWALEWSKI ARKADIUSZNajstarszy Zawodnik Zawodów
DAMIŃSKI EUGENIUSZ


Uczestnik Wszystkich Edycji PUCHARU Wisły
SZCZEPAŃSKI WIESŁAW


Kobiety Pucharu Wisły
KAMIENIECKA HANNA
PYSZYŃSKA DANUTA
LEWANDOWSKA AGNIESZKAWśród wszystkich pozostałych zawodników rozlosowano 50 wartościowych nagród niespodzianek.

Jako organizatorzy chcielibyśmy złożyć serdeczne podziękowania sponsorom zawodów i patronom medialnym , za ich kolosalny wkład w prestiż naszej imprezy.

Sponsorzy zostali uhonorowani pamiątkowymi podziękowaniami.


Sponsor Główny Zawodów

Firma DRAGON

Urząd Gminy i Miasta Wyszogród
Nadwiślański Bank Spółdzielczy Oddział Wyszogród
Wędkarski Świat
Wedkuje.pl
Tygodnik Płocki
Merlin II Płock
Bonito
Cupido
Traper
Salon Wędkarski ESOX Warszawa
Salon Wędkarski R- Strada Michał Wernicki Sochaczew
Sklep Wędkarski Iwony Biernat Wyszogród
Marek Szymczak - wędkarz z Norwegii
SpinStar – Jacek Grzeszczyk
Rybobranie.pl
Rybawpaski .pl
e-Sochaczew.pl
Koło Nr. 54 SUM PZW Wyszogród Okręg Mazowiecki


Serdeczne podziękowania również dla wszystkich sędziów , którzy wspaniale wykonywali swoje ,, zadania ,, oraz paniom z sekretariatu zawodów oraz wszystkim wędkarzom i osobom zainteresowanym w przygotowaniu i obsłudze tych zawodów.

Po tegorocznych zmaganiach , niewielki niedosyt pozostawiła nam ulewa, która przeszła w czasie trwania zawodów ,ale jak widać nie jesteśmy w stanie wszystkiego zapewnić, i taka dola nas wędkarzy , bo musimy rywalizować jak wszyscy sportowcy w różnych warunkach.

Na zakończenie chciałbym podziękować również wszystkim zawodniczkom i zawodnikom za stworzenie miłej , koleżeńskiej atmosfery i ,, czystej,, sportowej walki w czasie trwania zawodów jak również po nich.

Dziękujemy i zapraszamy za rok na V Puchar Wisły do Wyszogrodu.

P.S. Poniżej przedstawiamy całą klasyfikację zawodów.

1. Grzelak Kamil 1735 pkt.
2. Piasecki Krzysztof 1580
3. Zawrin Dawid 1500
4. Domaradzki Sławomir 1450
5. Wargocki Jacek 1240
6.Hanke Jerzy 1095
7. Cieszyński Rafał 1000
8. Kamienicka Hanna 850
9. Biegalewski Marcin 800
10. Szczepański Paweł 600
11. Dębski Jarosław 560
12.Ryczywolski Wojciech 440
13. Kowalewski Arkadiusz 400
14.Durałek Bogumił 370
15. Wojciechowski Marcin 330 ( 31,3)
16. Sinko Jacek 330 ( 21,8 )
17. Gaworski Wiesław 320
18. Pyszyńska Danuta 300
19. Żuchowski Piotr 255
20. Szyżysko Jerzy 210
21. Biernat Ryszard 190 ( 25,0)
Wiktorowicz Dariusz 190 ( 25,0 )
23. Krysik Dariusz 190 ( 24,6 )
24. Paliwoda Edward 170
25. Kumorowski Marek 160
26. Pęczkowski Tomasz 130 ( 21,6 )
27. Kozłowski Sławomir 130 ( 21,4 )
28. Repiński Arkadiusz 130 ( 21,2)
Wojtkowski Ryszard ( 21,2 )
30. Wieczorek Tomasz 110
31. Jasiński Dariusz 90 ( 20,0 )
32. Cyliński Marcin 90 ( 19,6 )
33. Bączek Wojciech 70 (18,8)
34. Gmurczyk Jarosław 70 ( 18,2)
35. Giedrowicz Krzysztof 70 ( 18,1)
36. Glezner Dominik 70 ( 18 )

Więcej zdjęć z zawodów pod relacją w aktualnościach.

LISTA DEFINITYWNIE ZAMKNIĘTA

INFORMACJA NR.2 z dnia 25.02.2011r.godz. 20.00


Zarząd Koła 54 SUM PZW w Wyszogrodzie jako organizator pragnie poinformować, iż dzisiaj to jest 25.02.2011r. o godz. 20.00 - LISTA STARTOWA UCZESTNIKÓW IV PUCHARU WISŁY WYSZOGRÓD 2011 - zostaje DEFINITYWNIE ZAMKNIĘTA.

Prosimy o niedokonywanie już wpłat startowych na konto bankowe naszego Koła , ponieważ opłaty te po tym terminie bezwzględnie, będą odsyłane do nadawców, a zawodnik nie zostanie już wpisany na listę startową!!!


Lista została zamknięta po sprawdzeniu i potwierdzeniu wpłaty na koncie bankowym przez ostatniego 100 zawodnika.

Wszystkich kibiców pragniemy zaprosić 1 maja na bulwar nad Wisłą w Wyszogrodzie.

Za okazane zainteresowanie dziękujemy , a tych którzy nie zdążyli zapraszamy za rok.

Jednocześnie przypominamy , że rzeka Wisła wraz z starorzeczami na odcinku od miejscowości Chmielewo do miejscowości Rakowo ( 12 km. rzeki ) ZOSTAJE WYŁĄCZONA Z POŁOWÓW WĘDKARSKICH dla innych wędkarzy w dniu 01.05.2011r. ( niedziela ) w godz. 6.00 - 14.00 Obowiązywał będzie również zakaz wodowania w wyżej wymienionych godzinach łodzi w porcie w Wyszogrodzie.

Zawody zgłoszone do kalendarza imprez sportowych Okręgu Mazowieckiego oraz Państwowej Straży Rybackiej.

Za utrudnienia przepraszamy.


Zarząd K- 54 PZW w Wyszogrodzie


INFORMACJA z
dn. 18.02.2011 r. - godz. 13.00


W związku z ogromnym zainteresowaniem ( które zaskoczyło również nas organizatorów , przewidywaliśmy szybką reakcję zawodników , ale nie aż taką , od chwili ukazania się informacji o rozpoczęciu zapisów na zawody upłynęło dwa tygodnie ) IV Pucharem Wisły Wyszogród 2011 zwracamy się z ogromną prośbą a zarazem apel o respektowanie zasad naboru zawodników na tą imprezę .

Tak jak podawaliśmy w informacji o zawodach zapisy trwają do 15 kwietnia lub do wyczerpania miejsc startowych na liście ( 100 zawodników ) , zawodnik zostaje wpisany na listę startową po potwierdzeniu telefonicznym do sekretarza zawodów dokonania wpłaty .

Po dzisiejszej rozmowie z sekretarzem zawodów ( również Koła ) kol. Iwoną Biernat ,w chwili obecnej potwierdzonych wpłat i zawodników na liście startowej posiadamy 94 osoby , dlatego pozostałych chętnych ( choć to tylko 6 osób ) prosimy najpierw o kontakt telefoniczny z zapytaniem o wolne miejsca . Gdyż z chwilą ukazania się informacji na stronie Koła pod adresem www. sum54.wedkuje.pl o zamknięciu listy startowej , wpłaty zgłaszających się po tym terminie będą odsyłane z powrotem do adresatów. Niestety nam organizatorom tej imprezy nie chodzi o ilość , ale o jakość tej imprezy.

Należy zaznaczyć , że te zawody są rozgrywane na bardzo ciekawym i urozmaiconym odcinku rzeki Wisły , gdzie od 8 lat obowiązuje całkowity zakaz odłowów sieciowych i jest systematycznie zarybiany wszystkimi gatunkami ryb ( w dużej mierze drapieżnikami ).

Prowadząc wszelkie statystyki i kartotekę do tych zawodów , w tym roku ilość nowych uczestników to tylko 27 % , pozostali startujący to zawodnicy z poprzednich edycji , a 30 z nich rywalizuje ze sobą od początku istnienia tej imprezy. Jak co roku gamy uczestników skupia ludzi z całej Polski. Należy podkreślić iż w tym roku ( już po raz drugi ) wystartuje aktualny drużynowy v- ce Mistrz Świata w dyscyplinie podlodowej, doskonały również spinningista Urbański Jacek ( Petro –Spin Płock , indywidualnie był 19 ) członek Kadry Narodowej . Jednak specyfika tego łowiska pokazuje , że tutaj wszystko jest możliwe i liczą się tylko umiejętności , bo jeszcze nigdy w historii tych zawodów ani zwycięzca , ani czołowa dziesiątka nigdy się nie powtórzyła .

Jesteśmy niezwykle wdzięczni portalowi wedkuje.pl za możliwości reklamy tej imprezy i oczywiście ,dziękujemy za patronat .

Już kiedyś były zakusy aby te zawody połączyć ze zjazdem społeczności wedkuje , bo do Wyszogrodu z każdej strony Polski jednakowa odległość , ale to jeszcze przed nami , mimo to zapraszamy wszystkich kibiców i zainteresowanych zapraszamy w dniu zawodów nad naszą kochaną Wisełkę.

Należy również podkreślić ,iż dochodzą kolejni sponsorzy , którzy pozwolą uatrakcyjnić tą imprezę i tak wśród ich grona witamy Salon Wędkarski ESOX z Warszawy.

Zainteresowanych prosimy o śledzenie naszej strony , bo niebawem przedstawimy charakterystykę łowiska ze zdjęciami , a w późniejszym terminie plan czasowy zawodów .

Życzymy wszystkim uczestnikom miłej zabawy i sportowej rywalizacji .

Organizatorzy.


IV Puchar Wisły
Otwarte Ogólnopolskie Zawody Spinningowe
Wyszogród 2011


Termin zawodów : 1 maja 2011r. ( niedziela )

Miejsce zbiórki : bulwar nad Wisłą / Wyszogród – godz. 6.00

Opłata wpisowa: 70 zł.

Opłatę startową należy dokonać do dnia 15 kwietnia 2011r.( lub do wyczerpania miejsc na liście startowej ) na konto Nadwiślański Bank Spółdzielczy z siedzibą w Wyszogrodzie Okręg Mazowiecki PZW Koło Nr. 54 SUM Wyszogród. Nr. konta : 92 9011 0005 0000 0677 2000 0010 ( podając w opisie przelewu : opłata wpisowa , imię i nazwisko ) lub w sklepie Wędkarskim w Wyszogrodzie ul. Rębowska 41. Po dokonaniu wpłaty na konto należy ją potwierdzić pod numerem telefonu 692 439 699.

Dodatkowo wszelkie szczegółowe informacje ( regulamin, wykaz kategorii oraz bieżące newsy ) na temat zawodów można uzyskać pod numerem telefonu 692 439 699 oraz 602 350 812 i na stronie www.sum54.wedkuje.pl

Liczba miejsc ograniczona.

ZAPRASZAMY

Jak co roku osoby pierwszy raz startujące w pucharze prosimy o podawanie telefoniczne danych do ubezpieczenia.

Szczegóły zawodów :
Zawody odbędą się w jednej 6-cio godzinnej turze na ,, żywej rybie ,, , z brzegu na rzece Wiśle . Zawodnicy zobowiązani są do posiadania siatek wędkarskich oraz przymiarów. Do zawodów zostaną dopuszczeni tylko zawodnicy , którzy ukończyli 18 lat.

UWAGA.

1. Organizator rości sobie prawo do odwołania i przeniesienia zawodów na inny termin tylko w przypadku przekroczenia stanu wody rzeki całkowicie uniemożliwiające rozegranie zawodów.

2. W wypadku nie stawienia się zawodnika na zawody opłata wpisowa nie podlega zwrotowi.

3. Regulamin i punktacja poszczególnych kategorii na stronie koła www.sum54.wedkuje.pl w zakładce IV Puchar Wisły.

Zawodnik w ramach opłaty startowej ma zagwarantowane :

- ubezpieczenie na zawody, - napoje na zawody , - ciepły posiłek po zakończeniu zawodów, - zawodnicy z innych Okręgów , którzy nie posiadają opłaty na wody Okręgu Mazowieckiego będą mieli zapłaconą opłatę jednodniową na te wody, - mapkę z terenem zawodów , - upominek z IV Pucharu Wisły .

Nagrody :

1. Pierwszych dziesięciu zawodników zawodów otrzyma puchary , dyplomy oraz wartościowe nagrody rzeczowe .

2. Kategoria U – 22 - Nagroda. ( dla zawodników w wieku 18- 22 lata )

3. Za Najdłuższą Rybę Zawodów

4. Najdłuższy Szczupak Zawodów

5. Najdłuższy Boleń Zawodów

6. Najdłuższy Okoń Zawodów

7. Najdłuższy Kleń Zawodów

8. Najdłuższy Jaź Zawodów

9. Najlepszy Zawodnik Powiatu Płockiego

10. Najlepszy Zawodnik Okręgu Mazowieckiego

11. Najlepszy Zawodnik z poza Okręgu Mazowieckiego

12. Uczestnik Wszystkich Edycji Pucharu Wisły

13. Najstarszy Zawodnik Zawodów

14. Najlepszy Zawodnik Ziemi Wyszogrodzkiej

15. Wśród wszystkich uczestników zostaną rozlosowane nagrody niespodzianki

16. Wszyscy uczestnicy otrzymują upominki z IV Pucharu Wisły


Patroni honorowi / Sponsorzy:

Urząd Gminy i Miasta Wyszogród

Nadwiślański Bank Spółdzielczy Oddział Wyszogród


Patroni Medialni – Sponsorzy – Podmioty Wspierające :

DRAGON – sponsor GŁÓWNY ZAWODÓW

Wedkuje.pl

Wędkarski Świat

Tygodnik Płocki

e- Sochaczew.pl

CUPIDO

TRAPER

BONITO

Marlin II Płock – Sklep Wędkarski

R- Strada Salon Wędkarski Michała Wernickiego z Sochaczewa

Marlin II Płock – Hurtownia Wędkarska

Salon Wędkarski ESOX Warszawa

Rybobranie .pl

Rybawpaski. pl

Koło Nr. 54 PZW SUM Wyszogród

Sklep Wędkarski Pani Iwony Biernat w WyszogrodzieObsługa gastronomiczna zawodów:

Gospodarstwo Agroturystczne – A.i R.Szafaryn Drwały /koło Wyszogrodu
Tel.24 23 11 799 – Noclegi – również dla wędkarzy.


Organizator :

Koło Nr. 54 PZW SUM Okręgu Mazowieckiego w Wyszogrodzie.

Gwarantujemy miłą i profesjonalną obsługę zawodów.

Szczegóły z poprzednich edycji można obejrzeć na stronie Koła organizatorów zawodów pod adresem www.sum54.wedkuje.pl

Serdecznie zapraszamy.

Punktacja i regulamin poszczególnych kategorii.

I. Ogólne wyniki zawodów.
Zawody zostaną rozegrane zgodnie z punktacją Zasad Organizacji Wędkarskiego Sportu Kwalifikowanego.
Wynik zawodnika stanowi suma punktów za złowione ryby.
W przypadku uzyskania jednakowej liczby punktów o kolejności decyduje najdłuższa złowiona ryba , w dalszej długość wszystkich złowionych ryb potem ich ilość a na końcu gatunek , ustala się następującą kolejność gatunkową : szczupak , boleń , jaź , kleń , okoń. ( ustalenie organizatora )

II. Kategoria U – 22 ( dla zawodników w wieku 18- 22 lata )
Punktacja jak w rozdziale pierwszym.

III. Najdłuższa Ryba Zawodów , Najdłuższy Szczupak Zawodów , Najdłuższy Boleń Zawodów , Najdłuższy Okoń Zawodów , Najdłuższy Kleń Zawodów , Najdłuższy Jaź Zawodów .

Wśród tych kategorii zwyciężają najdłuższe ryby mierzone z dokładnością do 1mm.

IV. Najlepszy Zawodnik Powiatu Płockiego .
Kategoria dla tylko dla zawodników z powiatu płockiego . Zwycięzca zostanie wyłoniony po podliczeniu sumy długości wszystkich złowionych ryb w zawodach.

V. Najlepszy Zawodnik Okręgu Mazowieckiego.
Kategoria dla wszystkich zawodników z Okręgu Mazowieckiego. Zwycięzca zostanie wyłoniony po podliczeniu ilości złowionych ryb . W przypadku uzyskania jednakowej ilości szt. ryb o kolejności decyduje najdłuższa złowiona ryba , w dalszej długość wszystkich złowionych ryb gatunek , ustala się następującą kolejność gatunkową : szczupak , boleń , jaź , kleń , okoń.

VI. Najlepszy Zawodnik z poza Okręgu Mazowieckiego
Kategoria dla wszystkich zawodników z poza Okręgu Mazowieckiego. Zasady takie jak w rozdziale V.

VII. Najlepszy Zawodnik Ziemi Wyszogrodzkiej.
Kategoria dla wszystkich uczestników zawodów . Zwycięzca zostanie wyłoniony po podliczeniu największej ilości szt. złowionych okoni. W przypadku uzyskania jednakowej ilości szt. ryb o kolejności decyduje najdłuższa złowiona ryba , w dalszej suma długości wszystkich złowionych ryb.

VIII. Najstarszy Zawodnik Zawodów.
Uhonorowany zostanie najstarszy zawodnik imprezy zgodnie z datą urodzenia.

IX. Uczestnik Wszystkich Edycji Pucharu Wisły.
Zwycięzca tej kategorii zostanie wyłoniony w drodze losowania wśród zawodników , którzy uczestniczyli we wszystkich edycjach Pucharu Wisły.

Regulamin IV Pucharu Wisły Towarzyskich Ogólnopolskich Zawodów Spinningowych Wyszogród 2011

1. IV Puchar Wisły są otwartymi zawodami towarzyskimi.

2. Miejscem zawodów jest rzeka Wisła od miejscowości Wola Czerwińska ( 582 ) do miejscowości Rakowo ( 594 ) wraz z starorzeczami które są bezpośrednio połączone z rzeką , są to zawody z brzegu ,na żywej rybie. ( 12 km. )

3. Każdy zawodnik musi posiadać przymiar oraz siatkę do czasowego przetrzymywania ryb, a znaczek który otrzyma na odprawie z logo IV Pucharu Wisły przypina na lewym ramieniu( w celu łatwiejszej identyfikacji zawodnika ).

4. Zawodnik łowiąc rybę zgłasza ją telefonicznie do sędziego sektorowego lub gdy sędzia jest w zasięgu wzroku powiadamia go ustnie, do czasu pojawienia się sędziego zawodnik może kontynuować łowienie, po dokonaniu pomiaru ryby i wpisaniu w kartę zawodnika rybę w obecności sędziego wpuszcza się z powrotem do wody. Sędziowanie będzie się odbywało zarówno przez sędziów z brzegu jak i łodzi.

5. Zawody odbędą się w jednej sześciogodzinnej turze.

5.1 Zawodnicy łowią w określonym przez organizatora odcinku wody, w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. Minimalne odległości pomiędzy zawodnikami powinny wynosić 50 metrów . Za zgodą zainteresowanych zawodników odległość ta może być zmniejszona.

5.2 Podczas zawodów zawodnicy poruszają się tylko i wyłącznie pieszo ,zawodnicy mogą sobie udzielać wszelkiej pomocy z wyjątkiem podbierania ryb.

5.3 Po sygnale rozpoczynającym zawody zawodnicy poruszają się w obrębie koryta rzeki.

5.4 Zawodnicy podczas zawodów mogą używać haków z zadziorem.

5.5 Organizator dopuszcza brodzenie do wysokości kolan woderów zawodnika , zabrania się brodzenia w spodnio-butach.

5.6 Zawodnik zostaje zdyskwalifikowany za :
- wcześniejsze rozpoczęcie zawodów lub kontynuowanie łowienia po ich zakończeniu,
- przemieszczanie się inaczej niż pieszo,
- nie zdanie karty startowej w czasie ( 15 minut po zakończeniu zawodów na łowisku lub w sekretariacie zawodów )
- udzielanie pomocy przy podbieraniu złowionej ryby,
-łowieniu w innym miejscu niż przewiduje regulamin zawodów ,
- stawienie się na zawody w niepełnej sprawności psychofizycznej lub używanie środków zmniejszających tę sprawność w czasie trwania zawodów,
- za niesportowe i nie etyczne zachowanie się zawodnika w stosunku do organizatora , sędziego czy innych zawodników ( po jednorazowym zwróceniu uwagi przez sędziego )

4. W dzisiejszych rozgrywanych zawodach do wyniku zalicza się następujące gatunki ryb drapieżnych : boleń , jaź , kleń , szczupak , okoń zgodnie z wymiarami ochronnymi , szczupak 50 cm, boleń 40 cm , jaź i kleń 25 cm, okoń 18 cm.

4.1 Obowiązuje następująca punktacja : ( aktualna na dzień 01.01.2011r , w wypadku wystąpienia zmian zostaną one naniesione dotyczy punktacji)

a) szczupak – 500 pkt za wymiar plus 50 pkt za każdy dodatkowy centymetr,
b) boleń – 400 pkt/ 50
c) jaź , kleń – 150 pkt/ 35
d) okoń – 50 pkt / 20

Jako dodatkowy centymetr traktuje się wynik 1mm powyżej całkowitej liczby centymetrów np. łowiąc okonia o wymiarze 20 cm 2 mm uzyskujemy 50 pkt za wymiar oraz 60 punktów za długość powyżej wymiaru.
Dlatego pomiaru dokonujemy z dokładnością do jednego milimetra, a zawodnik zgodność pomiaru potwierdza podpisem podobnie jak sędzia. Wynik stanowi suma pkt za złowione ryby.

Wynik zawodnika stanowi suma punktów za złowione ryby.

W przypadku uzyskania jednakowej liczby punktów o kolejności decyduje najdłuższa złowiona ryba , w dalszej długość wszystkich złowionych ryb potem ich ilość a na końcu gatunek , ustala się następującą kolejność gatunkową : szczupak , boleń , jaź , kleń , okoń.

Nie obowiązują limity ilościowe złowionych ryb.

Wadium do protestu zgłoszonego przez zawodnika wynosi 150 zł. , w przypadku decyzji komisji sędziowskiej na niekorzyść zawodnika opłata przepada.

W innych przypadkach nie ujętych w tym regulaminie obowiązują zasady regulaminu organizacji wędkarskiego sportu kwalifikowanego.

Organizator.